“Tako dovrši Huram radove, koje je morao da izradi kralju Salomonu za kuću Božju.” (2. Ljetopisa 4,11 — Šarić)
Podrobni opisi svih dijelova svete građevine bili su, u pismenom obliku, povjereni kralju; i on se u vjeri trebao obratiti Bogu da mu preporuči posvećene pomoćnike kojima je dao posebne sposobnosti da točno obave povjereno djelo. Međutim, Salomon je zanemario ovu priliku da pokaže vjeru u Boga. On je od tirskoga kralja zahtijevao čovjeka “vična obradi zlata, srebra, tuča, željeza, grimiza, karmezina i ljubičastog baršuna, i vična umjetnosti rezbarstva; radit će s rukotvorcima kod mene u Judi i u Jeruzalemu” (2. Ljetopisa 2,6).
Fenički kralj je odgovorio šaljući Hunima, “sina jedne Danovke i oca Tirca.” (2. Ljetopisa 2,14). … I tako se na čelu Salomonove skupine radnika našao čovjek čiji napori nisu bili nadahnuti nesebičnom željom da služi Bogu. …
Dragovoljna služba i radosno samoodricanje radnika koji su podizali Svetište vrlo se rijetko susreće. Ali to je jedini duh koji treba pokretati Isusove sljedbenike. Naš božanski Učitelj dao nam je primjer kako Njegovi učenici trebaju raditi. Onima koje je pozvao: “Pođite za mnom, i učinit ću vas ribarima ljudi!” (Matej 4,19) nije ponudio nikakvu određenu svotu kao naknadu za njihovu službu. Umjesto toga trebali su Mu se pridružiti u samoodricanju i žrtvovanju.
Mi ne smijemo raditi zbog plaće koju primamo. Pobuda koja nas navodi da radimo za Gospodina ne smije sadržavati ništa što bi podsjećalo na sebičnost. Nesebična odanost i duh požrtvovnosti uvijek su bili i uvijek će biti prvi uvjet službe. Naš Gospodin i Učitelj traži da se nijedno vlakno sebičnosti ne utka u Njegovo djelo. U svoje napore moramo unijeti taktičnost i umješnost, točnost i mudrost, jer je to savršeni Bog zahtijevao od graditelja zemaljskoga Svetišta; ali u cjelokupnom svome radu uvijek moramo imati na umu da su i najveći talenti i najsjajnija služba prihvatljivi jedino u slučaju da čovjek svoje ja stavi na oltar, kao žrtvu živu, svetu i ugodnu Bogu. (Ellen G. White, Izraelski proroci i kraljevi)